sjf_gron_mitt_norrland

sjf_gron_mitt_norrland

SCA logga

SCA logga

XL-BYGG-Fresks-cmyk

XL-BYGG-Fresks-cmyk

Imerys-logo

Imerys-logo

Jaktia logo

Jaktia logo

Funäsdalen Bild

Funäsdalen Bild

Arken Zoo logga

Arken Zoo logga

Magasinet keramik logga

Magasinet keramik logga

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Vi har ett resultat

EKL

Resultatlista EKL
Plac Hund Namn RegNR Förare Ras Klass Fält Apport Vatten Spår Poäng Pris
1 Esspes B`Joppe SE31566/2010 Rune Raattamaa KH EKL 7 10 10 10 170 1
2 Tjuvskyttens Chiva SE13349/2014 Tord Stenlund SH EKL 8 10 7 10 165 1
3 Rakka SE18110/2011 Lennart Andersson KH EKL 7 4 9 10 153 2
Kungshällans BS Freja S36540/2009 Maria Tjärnström KH EKL 5 10 10 10 150 2
Bøgeskoven`s Michael SE52316/2017 Anders Due SH EKL 7 10 5 10 145 2
Tvärnypets Lotta SE59316/2014 Josef Alenius KH EKL 6 10 7 10 145 2
Trollängens Tova SE22856/2012 Karl-Oskar Lund SH EKL 5 6 7 10 127 2

UKL

Resultatlista UKL
Hund Namn RegNR Förare Ras Klass Fält Apport Vatten Spår Poäng Pris Plac
 Trollängens O`Diva  SE26643/2017  Eva Björk SH UKL 9 9 10 10 188 1 1
 Trubadurens Mighty Sam Mcclain  SE60027/2016  Linda Eklund KH UKL 8 7 10 10 174 1 2
Paulssons Caliber SE42748/2017 Roger Sjølstad SH UKL 7 10 10 10 170 1 3
 Ripuddens C-Tassa  SE26636/2017 Peter de Verdier KH UKL 7 10 10 10 170 1
 Qwirhaukens Irma  SE19380/2017  Max Olofsson SH UKL 7 10 10 10 170 1
 Solvallens Step  SE41290/2017  Gunnar Westberg KH UKL 7 10 8 10 160 1
Familien Mögelhöjs Bessie SE38574/2017 Tomas Jensen SH UKL 7 10 8 10 160 1
Övstebuas CRF Sansa SE55720/2017 Emma Svedberg KH UKL 7 10 8 10 160 1
 Meracus Midas  SE50487/2017  Anders Larsson KH UKL 6 9 10 10 158 2
 Glesbygdens AK Ziatto  SE56742/2016  Christer Holmberg SH UKL 6 10 10 5 145 2
Råvatj Ipsie SE50858/2016 Reine Ivansson KH UKL 5 8 9 10 141 2
Övstebuas CRF Lihkko SE 59241/2017 Erik Sandström KH UKL 6 10 4 10 130 2

Dag 2 till ända

Då var dag 2 slut

Några fler pristagare idag

Imorgon fredag startar spår och Vatten och de sista 4 grupperna går ut på fält.

De som skall starta på spåret samlas kl 8 och kommer gemensamt att transporteras sig till spåret och Vattnet.

Både spår och vatten kommer ske direkt efter varandra.