sjf_gron_mitt_norrland

sjf_gron_mitt_norrland

SCA logga

SCA logga

XL-BYGG-Fresks-cmyk

XL-BYGG-Fresks-cmyk

Imerys-logo

Imerys-logo

Jaktia logo

Jaktia logo

Funäsdalen Bild

Funäsdalen Bild

Arken Zoo logga

Arken Zoo logga

Magasinet keramik logga

Magasinet keramik logga

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Resultat – Elitklass

Onsdag

Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Messmörtjärn Anna B  Tjuvskyttens Boss  SE22659/2012  Catrin Henriksson G
Messmörtjärn Anna B  Michrima Flinga  SE17299-2015  Christo Mostert EG
Messmörtjärn Anna B  trollängens nora  se35519/2015  Fredrik Erlandsson EG
Messmörtjärn Anna B  Trollängens Traj  SE22851/2012  Johan Karén EG
Messmörtjärn Anna B  Teiens Peregrin  SE49172/2014  Dag Teien G
Messmörtjärn Anna B  Stebas Rune  SE12626/2014  Gunnar Pettersson EG
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Mittåkläppen B-O  Skrämmens C-Sasso  SE18458/2015  Inga-Lill Hermansson EG
Mittåkläppen B-O  Fjällbrisens Parkas  SE51794/2014  Jenny Olsson EG
Mittåkläppen B-O  Jaktfröydens Bailey  S59928/2009  Joakim Sköld EG
Mittåkläppen B-O  Hasselkrogens Vera  SE26495/2015  Anna Larsson G
Mittåkläppen B-O  Ujjens VM Maiken  SE21367/2015  Kristina Hagström EG
Mittåkläppen B-O Vindvinets Dex  47219/2012 Mårten Berg EG

Torsdag

Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Mittåkläppen B-O Kristensen  Jazzamarkens Saga  SE38331-2012  Anders Tegner EG
Mittåkläppen B-O Kristensen  Tvärnypets Leia  SE59315/2014  Göran Mattsson G
Mittåkläppen B-O Kristensen  Ujjens Vidda  SE45617/2011  Kristina Hagström EG
Mittåkläppen B-O Kristensen  Kornknarrens Elli  SE24121-2011  Leonie van der Knaap EG
Mittåkläppen B-O Kristensen  Trubadurens T-Bone Walker  SE25090/2015  Linda Eklund EG
Mittåkläppen B-O Kristensen  Pimen´s X-Tra  SE52390/2011  Richard Persson EG
Mittåkläppen B-O Kristensen  Pimen´s Zeffiro  SE55417/2013  Richard Persson EG
Mittåkläppen B-O Kristensen  Ganjo’s Hirga  SE46061/2015  Kenth Gustafsson EG
Mittåkläppen B-O Kristensen  Tvärnypets Lotta  SE59316/2014  Josef Alenius G
Torsdag
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Messmörtjärn Thomas Ripha  JÄGARHOPPETS KARMA  SE21379/2015  M. Danielsson EG
Messmörtjärn Thomas Ripha  Krokuttjärnens Pinks  SE59285/2011  Marie Louise Åhsell EG
Messmörtjärn Thomas Ripha  Tjuvskyttens Essie  SE26783/2015  Per Sundström EG
Messmörtjärn Thomas Ripha  tobbe vom Eichenforst  SE32393/2014  PO Björk EG
Messmörtjärn Thomas Ripha  Rönnmorens Aya  SE24419/2015  Ulf Halvarsson G
Messmörtjärn Thomas Ripha  Ullekalvs Silma  SE57795/2011  Ulf Kleist EG
Messmörtjärn Thomas Ripha  Trollängens Tova  SE22856/2012  Karl-Oskar Lund G
Messmörtjärn Thomas Ripha  Teiens Napoleon  SE30781/2011  Dag Teien G
Messmörtjärn Thomas Ripha  Avenbokens Nelly  s26789/2008  Anders håkansson G
Messmörtjärn Thomas Ripha  Lillös Simson  S43057/2009  Birger Knutsson EG

Fredag

Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Messmörtjärn Anna B  Gaundalsdrömmens E-Svea  SE42022/2014  Thomas Andersson EG
Messmörtjärn Anna B  Skrämmen D-Environ  SE54154/2015 Martin Holmberg EG
Messmörtjärn Anna B  Riåskräckens Sensa  SE50192/2013  Helene Andersson EG
Messmörtjärn Anna B  Tjuvskyttens Chiva  SE13349/2014  Tord Stenlund G
Messmörtjärn Anna B  bøgeskoven’s michael  se52316/2017  Anders Due G
Messmörtjärn Anna B  Ulsuddens Cicka  SE25296/2012  Anders Håkansson EG
Messmörtjärn Anna B  Esspes B´Joppe  SE31566/2010  Rune Raattamaa G
Messmörtjärn Anna B  Kungshällans UF Tuula  SE38450/2016  Tomas Tjärnström G
Messmörtjärn Anna B  SEUCH SEJCH Kungshällans BS Freja  S36540/2009  Maria Tjärnström G
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Mittåkläppen B-0  Ripuddens Axa  SE46831/2011  Tommy Kans EG
Mittåkläppen B-0  Ripuddens Baronessa  SE16755/2014  Tommy Kans EG
Mittåkläppen B-0  Pitkäsaaren Masur  S57130/2009  Anna Klockervold G
Mittåkläppen B-0  Rönnmorens Marta  se24417/2015  Annika Bergqvist EG
Mittåkläppen B-0  Alphäxans Rush  SE50598/2012  Uli Wieser G
Mittåkläppen B-0  Skrämmens C-Xi  SE18462/2015  Leif Sörvik EG
Mittåkläppen B-0  Solvallens Smilla  SE21820/2013  Kenth Gustafsson G
Mittåkläppen B-0  Fraggle av Mjösglött  NO3844/09  Gunnar Klingwall EG
Mittåkläppen B-0  Rakka  SE18110/2011  Lennart Andersson G

Spår och Vatten

EKL Bruksgrenar  
Start ord Hund Namn RegNR Förare Resultat
1  Teiens Napoleon  SE49172/2014  Dag Teien EG
2  Rönnmorens Aya  SE24419/2015  Ulf Halvarsson EG
3  Tjuvskyttens Boss  SE22659/2012  Catrin Henriksson EG
4  Hasselkrogens Vera  SE26495/2015  Anna Larsson EG
5  Trollängens Tova  SE22856/2012  Karl-Oskar Lund G
6  Teiens Peregrin  SE30781/2011  Dag Teien EG

 

Vi har ett resultat……men detta kommer presenteras efter middagen