sjf_gron_mitt_norrland

sjf_gron_mitt_norrland

SCA logga

SCA logga

XL-BYGG-Fresks-cmyk

XL-BYGG-Fresks-cmyk

Imerys-logo

Imerys-logo

Jaktia logo

Jaktia logo

Funäsdalen Bild

Funäsdalen Bild

Arken Zoo logga

Arken Zoo logga

Magasinet keramik logga

Magasinet keramik logga

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Resultat – Unghundsklass

Onsdag

Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Storbäcktjärn Fredrik  Meracus Midas  SE50487/2017  Anders Larsson G
Storbäcktjärn Fredrik  Katajakankaan Vittra  SE54447/2017  Malin Nilsson EG
Storbäcktjärn Fredrik  Tjuvskyttens Gila  SE18034/2017  Nils Linde EG
Storbäcktjärn Fredrik  Trollängens O`Diva  SE26643/2017  Eva Björk G
Storbäcktjärn Fredrik  Solvallens Step  SE41290/2017  Gunnar Westberg G
Storbäcktjärn Fredrik  Ormkullens Lava  SE49835/2017  Therese Sjölin EG
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Anåfjället Rickard  Skrämmens E-Linn  SE20604/2017  Carl-Johan EG
Anåfjället Rickard  Idun  SE22123/2017  Jenny Karlsson EG
Anåfjället Rickard  Sångbergets Isa  SE29432/2017  Jonas Ekestam EG
Anåfjället Rickard  Tappra Scojje  SE16109/2017  Lars-Göran EG
Anåfjället Rickard  Trubadurens Mighty Mcclain  SE60027/2016  Linda Eklund G
Anåfjället Rickard  Tjuvskyttens Granit  SE18040/2017  Magnus Eriksson EG

Torsdag

Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Storbäckstjärn Fredrik  Glesbygdens AK Ziatto  SE56742/2016  Christer Holmberg G
Storbäckstjärn Fredrik  Sångbergets Tura  SE29431/2017  Maria Österlind EG
Storbäckstjärn Fredrik  Munsterhusets Elli  SE37114/2017  Mattias Björklund EG
Storbäckstjärn Fredrik  Qwirhaukens Irma  SE19380/2017  Max Olofsson G
Storbäckstjärn Fredrik  Alva  SE37113/2017  Mårten Berg EG
Storbäckstjärn Fredrik  Ujjens Citrin  SE34926/2017  Olof Vahlström EG
Storbäckstjärn Fredrik  Ripuddens C-Tassa  SE26636/2017 Peter de Verdier G
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Anåfjället Rickard  Tjuvskyttens G-Lycka  SE18032/2017  Tord Stenlund EG
Anåfjället Rickard  Berta  SE30291/2017  Stefan Nygren EG
Anåfjället Rickard  Ripuddens Dixi  SE54328/2017  Tommy Kans EG
Anåfjället Rickard  Sångbergets Kahru  SE 29425/2017  Viveka Grahn EG
Anåfjället Rickard  Sångbergets Ättja  SE29435/2017  Anna Fors Ward G
Anåfjället Rickard  Huntingbrownes Holly Browne  SE29213/2017  Mats Johansson EG
Anåfjället Rickard  Sepparnas Pixla  SE 21771/2017  Jan-erik Sundberg G

Fredag

FREDAG
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Storbäcktjärn Fredrik  Ripuddens Dio  SE54335/2017  Anna-Carin Karlsson G
Storbäcktjärn Fredrik  Övstebuas CRF Lihkko  SE59241/2017  Erik Sandström G
Storbäcktjärn Fredrik Runnvikens Koja  SE49305/2017  Christer Rönn EG
Storbäcktjärn Fredrik  Katholt´s Kerstin  SE55066/2017  Lena Lingheimer EG
Storbäcktjärn Fredrik  Familien Mögelhöjs Bessie  SE38574/2017  Tomas Jensen G
FREDAG
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Anåfjället Rickard  Björlias Zolo  SE43868/2017  Tommy Lindh EG
Anåfjället Rickard  Övstebuas CRF Sansa  SE55720/2017  Emma Svedberg G
Anåfjället Rickard  Råvatj Ipsie  SE50858/2016  Reine Ivansson G
Anåfjället Rickard  Tjuvskyttens Göta  SE18033/2017  Josef Alenius G
Anåfjället Rickard  Paulssons Caliber  SE42748/2017  Roger Sjølstad G
Anåfjället Rickard  Bøgeskoven’s Bravehart  SE52315/2017 Nils Winther Griffel EG

Spår och Vatten

Startande bruksgrenar UKL Fredag
Start Ord. Hund Namn Förare Resultat
1  Meracus Midas  Anders Larsson G
2  Trollängens O`Diva  Eva Björk G
3  Solvallens Step  Gunnar Westberg G
4  Trubadurens Mighty Mcclain  Linda Eklund G
5  Tjuvskyttens Gila Nils Linde G
6  Sångbergets Ättja  Anna Fors Ward EG
7  Sepparnas Pixla  Jan-Erik Sundberg EG
8  Qwirhaukens Irma  Max Olofsson G
9  Glesbygdens AK Ziatto  Christer Holmberg G
10  Ripuddens C-Tassa Peter de Verdier G
11 Tappras Scojje Lars-Göran Nylén G

Slutgiltigt resultat kommer presenteras ikväll efter middagen