Resultat – Unghundsklass

Alla resultat UKL:

Hund Ägare Förare Spår Vatten Fält Apport Summa Pris Placering
Altersundets Qiwi Marielle Rönnebro Marielle Rönnebro 10 10 7 10 170 1 4
Björnkärrets Leonore Ida Hoas Håkan Åberg 10 7 7 8 151 2 9
Bryggeriets AQUA Anna Melin-Nyström Anna Melin-Nyström 7 21
Bryggeriets ARRO Dag Nyström Dag Nyström 10 10 80
Ceres Ingemar Johansson Ingemar Johansson 6 7 5 8 119 3 16
Csipkeskuti Zsivany Lena Brusberg Jörgen Andersson 8 7 59
Exet´s Cleo Elisabeth Fyhr Elisabeth Fyhr 9 7 4 10 122 3 15
Fasantorpedens MK Kalla Christina Ericsson Christina Ericsson 6 60
Fasanvingens B-Klara Jimmy Johansson Jimmy Johansson 0
Fjällbrisens Tia Elisabeth Johansson Elisabeth Johansson 10 7 65
Fugleskogen`s Cis Disa Anita och Halvard Dreng Anita Dreng 10 7 65
Färjsundet Vidd Bo Olsson Bo Olsson 7 35
Färjsundet Våga Peter Ehrenheim Peter Ehrenheim 9 8 6 9 145 2 10
Hals Bondens Bos Tommy Andersson Tommy Andersson 0
Hellatorpets Banjo Mats Wallin Mats Wallin 0
Järpmyrens Kaliber Carl Arosenius Carl Arosenius 0
Kajpängets Ella Lars Karlsson Inger Karlsson 10 10 8 9 178 1 3
Kajpängets Esko Kalle Andersson Kalle Andersson 0
Kajpängets Esmeralda Jerry Wikström Jerry Wikström 0
Kungshällans UF Kaisa Hanna Jernberg Hanna Jernberg 0
Kungshällans UF Metso Frederik Von Essen Frederik Von Essen 10 10 80
Kungshällans UF Mira Christopher Sandberg Christopher Sandberg 9 6 57
Kungshällans UF Tuula Maria o Tomas Tjärnström Tomas Tjärnström 10 10 80
Maxima von der Wolfstange Elisabeth Manninger Elisabeth Manninger 0
Paulssons Bandit Jan Krogh Nielsen Jan Krogh Nielsen 0
Pimen´s Cajsa Richard Persson Göran Ask 10 10 80
Pimen´s Chilli Richard Persson Richard Persson 10 10 6 9 158 1 6
Piméns Castro Åse Kyttä Åse Kyttä 6 10 6 8 144 2 11
Pimen’s Clara Hampus Nilsson Hampus Nilsson 8 8 7 134
Pimen’s Clara Hampus Nilsson Hampus Nilsson 8 8 7 134
Sanda Mosses Barko Ingmar Tykesson Ingmar Tykesson 10 9 5 7 139 2 14
Sanda Mosses Betty Boop Pär Svahn Pär Svahn 10 8 70
Sanda Mosses Bissie Fredrik Agmell Zethraeus Fredrik Agmell Zethraeus 9 9 72
Sanda Mosses B-Lykke Rolf Grönstedt Rolf Grönstedt 10 8 5 10 140 2 12
SANDA MOSSES BRIE LENA KARÉN LENA KARÉN 8 8 64
Sanda Mosses B-Ziggy Mari & jim Lundkvist Mari Lundkvist 10 9 75
Sandlands Beannie Ann-Sofie Karlsson Ann-Sofie Karlsson 10 7 7 134
Sandlands Bettie Erik Sandell Erik Sandell 10 9 6 10 155 2 7
Sansas Benny Linda Grandt Linda Grandt 10 10 80
Sansas Black Beauty Stefan Nilsson Stefan Nilsson 0
Sansas Bängla Karl-Oskar Lund Karl-Oskar Lund 10 7 6 7 139 2 13
Snöyran´s N-Glimra Tomas Olofsson Tomas Olofsson 8 10 9 10 184 1 2
Suldølen’s AES Tullamore Wenche Due Hansen Wenche Due Hansen 6 18
Tappra Snap Marie Werbelow Marie Werbelow 10 10 9 10 190 1 1
Trubadurens Mighty Sam Mcclain Linda Eklund Linda Eklund 9 9 72
Ulsuddens Diza Bengt Nilsson Bengt Nilsson 10 9 7 8 161 1 5
Ulsuddens Goofy Emil Nilsson Emil Nilsson 9 45
Ulsuddens Isa Björn Eriksson Björn Eriksson 6 60
Vijaga Qruzz Carl Magnus Olofsson Carl  Magnus Olofsson 10 9 75
Vildatyras Briza Björn Ekström Björn Ekström 10 8 70
Vildfjäderns Mv Luna AnnChatrine Lindmark/Stefan Lundgren Stefan Lundgren 4 9 58
Vildskinnets VB Era Maja Sjöquist Maja Sjöquist 10 7 7 8 151 2 8
Viltjägarens Apollo Hans-erik Johansson Hans-erik Johansson 10 9 75
östervangens Gonzo Richard Persson Richard Persson 10 9 75

 

 

 

Placering

nr Hund Ras Ägare Förare Spår Vatten Fält Apport Summa Pris Placering
15 Tappra Snap KH Marie Werbelow Marie Werbelow 10 10 9 10 190 1 1
65 Snöyran´s N-Glimra KLM Tomas Olofsson Tomas Olofsson 8 10 9 10 184 1 2
18 Kajpängets Ella SV Lars Karlsson Inger Karlsson 10 10 8 9 178 1 3
2 Altersundets Qiwi KH Marielle Rönnebro Marielle Rönnebro 10 10 7 10 170 1 4
42 Ulsuddens Diza SV Bengt Nilsson Bengt Nilsson 10 9 7 8 161 1 5
49 Pimen´s Chilli SV Richard Persson Richard Persson 10 10 6 9 158 2 6
11 Sandlands Bettie KH Erik Sandell Erik Sandell 10 9 6 10 155 2 7
45 Vildskinnets VB Era KH Maja Sjöquist Maja Sjöquist 10 7 7 8 151 2 8
59 Björnkärrets Leonore KH Ida Hoas Håkan Åberg 10 7 7 8 151 2 9
32 Färjsundet Våga KLM Peter Ehrenheim Peter Ehrenheim 9 8 6 9 145 2 10
43 Piméns Castro SV Åse Kyttä Åse Kyttä 6 10 6 8 144 2 11
20 Sanda Mosses B-Lykke SV Rolf Grönstedt Rolf Grönstedt 10 8 5 10 140 2 12
17 Sansas Bängla SV Karl-Oskar Lund Karl-Oskar Lund 10 7 6 7 139 2 13
36 Sanda Mosses Barko SV Ingmar Tykesson Ingmar Tykesson 10 9 5 7 139 2 14
51 Exet´s Cleo KH Elisabeth Fyhr Elisabeth Fyhr 9 7 4 10 122 3 15
72 Ceres KLM Ingemar Johansson Ingemar Johansson 6 7 5 8 119 3 16

Fredag

Grupp 6 UKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
38 östervangens Gonzo Richard Persson X
49 Pimen´s Chilli Richard Persson X
50 Pimen´s Cajsa Göran Ask X
51 Exet´s Cleo Elisabeth Fyhr X
52 Pimen’s Clara Hampus Nilsson  X
53 Ulsuddens Isa Björn Eriksson X
55 Viltjägarens Apollo Hans-erik Johansson X
57 Bryggeriets AQUA Anna Melin-Nyström X
65 Snöyran´s N-Glimra Tomas Olofsson X
58 Bryggeriets ARRO Dag Nyström X
Grupp 7 UKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
26 Paulssons Bandit Jan Krogh Nielsen X
30 Vildfjäderns Mv Luna Stefan Lundgren X
32 Färjsundet Våga Peter Ehrenheim X
64 Hals Bondens Bos Tommy Andersson X
66 Sansas Black Beauty Anna Rosen Nilsson X
70 Hellatorpets Banjo Mats Walin X
72 Ceres Tor-Erik Becher X
74 Fasanvingens B-Klara Jimmy Johansson X

Torsdag

Grupp 4 UKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
31 Sandlands Beannie Ann-Sofie Karlsson X EG
34 Kajpängets Esko Kalle Andersson X
36 Sanda Mosses Barko Ingmar Tykesson X G
37 Kungshällans UF Mira Christopher Sandberg X G
45 Vildskinnets VB Era Maja Sjöquist X G
59 Björnkärrets Leonore Håkan Åberg X G
67 Fasantorpedens MK Kalla Christina Ericsson X
Grupp 5 UKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
20 Sanda Mosses B-Lykke Rolf Grönstedt X G
33 Ulsuddens Goofy Emil Nilsson X EG
39 Vildatyras Briza Björn Ekström X G
41 Trubadurens Mighty Sam Mcclain Linda Eklund X G
43 Piméns Castro Åse Kyttä X G
73 Färjsundet Vidd Bo Olsson X EG

Onsdag

Grupp 1 UKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
2 Altersundets Qiwi Marielle Rönnebro X G
3 Kajpängets Esmeralda Jerry Wikström X
4 Kungshällans UF Metso Frederik Von Essen X G
5 Maxima von der Wolfstange Elisabeth Manninger X
7 Sanda Mosses Betty Boop Pär Svahn X
8 Sanda Mosses Bissie Fredrik Agmell Zethraeus X
18 Kajpängets Ella Inger Karlsson X G
19 Csipkeskuti Zsivany Jörgen Andersson X G
Grupp 2 UKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
10 Sanda Mosses Brie Lena Karén X G
11 Sandlands Bettie Erik Sandell X G
12 Sansas Benny Linda Grandt X G
16 Vijaga Qruzz Carl  Magnus Olofsson X G
17 Sansas Bängla Karl-Oskar Lund X G
22 Kungshällans UF Tuula Tomas Tjärnström X G
68 Fugleskogen`s Cis Disa Anita Dreng X G
75 Suldølen’s AES Tullamore Wenche Due Hansen X G
Grupp 3 UKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
15 Tappra Snap Marie Werbelow X G
21 Kungshällans UF Kaisa Hanna Jernberg X
24 Fjällbrisens Tia Elisabeth Johansson X G
25 Sanda Mosses B-Ziggy Mari Lundkvist X G
29 Järpmyrens Kaliber Carl Arosenius X
42 Ulsuddens Diza Bengt Nilsson X G