Resultat – Elitklass

Alla resultat EKL:

Hund Förare Spår Vatten Fält Apport Summa Pris Placering
Ripuddens Bailey Jonny Bergh 10 10 8 10 180 1 1
Carnbrings Åttioåtta Andreas Nyquist 10 10 7 10 170 1 2
Trollängens Tova Karl-Oskar Lund 10 10 7 10 170 1 3
Avenbokens Nelly Anders Håkanson 10 10 7 10 170 1 4
Skrämmens A Eulalia Simon Nyström 10 5 9 10 165 1 5
Rakka Lennart Andersson 10 9 7 10 165 1 6
Familjen Hederstedts Bruno Tommy Andersson 10 10 6 10 160 2 7
Lille Skovbos Emil Jim Lundkvist 9 10 6 10 157 2 8
Stebas Rune Gunnar Pettersson 10 7 7 10 155 2 9
Familjen Hederstedts Cura Meit Andersson 8 10 6 10 154 2 10
Sinisaivos Eira Marielle Rönnebro 10 10 5 10 150 2 11
Avenbokens Ocki Bengt Nilsson 10 8 6 9 148 2 12
Fjällbrisens Parkas Jenny Olsson 10 10 5 4 138 2 13
Ulsuddens Cicka Anders Håkanson 4 9 6 10 137 2 14
Rönnmorens Aya Ulf Halvarsson 7 8 5 10 131 2 15
Tupplurens Rabarber Tom Ringholm 10 10 4 10 140 3 16
Kornknarrens Elli Anders Tegner 10 10 4 10 140 3 17
Jazzamarkens Saga Anders Tegner 8 10 4 8 130 3 18
JÄGARHOPPETS KARMA Mikael Danielsson 6 10 4 10 128 3 19
Gonzo Sture Lindqvist 10 7 10 120
Stenbitens Maister Sten Rönnerling 10 6 8 106
Sansas Ally Stefan Nilsson 9 6 6 99
Fugleskogen`s Trinny Harald Dreng 6 6 10 98
Skogs Lexus Lisbeth WallterTjäder 7 10 90
E´Sunds Loppan Annika Wenster 5 7 64
Fugleskogen`s Trinny Harald Dreng 6 18

Placering.

Startnr Hund Ras Klass Ägare Förare Avd. Spår Vatten Fält Apport Summa Pris Placering
110 Ripuddens Bailey KH EKL Jonny Bergh Jonny Bergh Mellansvenska 10 10 8 10 180 1 1
146 Carnbrings Åttioåtta KH EKL Andreas Nyquist Andreas Nyquist Mellansvenska 10 10 7 10 170 1 2
85 Trollängens Tova SV EKL Karl-Oskar Lund Karl-Oskar Lund Småland-Östergötland 10 10 7 10 170 1 3
94 Avenbokens Nelly SV EKL Anders Håkanson Anders Håkanson Södra 10 10 7 10 170 1 4
150 Skrämmens A Eulalia KLM EKL Erika Nyström Simon Nyström Västsvenska 10 5 9 10 165 1 5
117 Rakka KH EKL Lennart Andersson Lennart Andersson Västerbotten 10 9 7 10 165 1 6
101 Familjen Hederstedts Bruno SV EKL Meit o Tommy Andersson Tommy Andersson Östra 10 10 6 10 160 2 7
91 Lille Skovbos Emil KH EKL Jim Lundkvist Jim Lundkvist Småland-Östergötland 9 10 6 10 157 2 8
114 Stebas Rune SV EKL Gunnar Pettersson Gunnar Pettersson Gotland 10 7 7 10 155 2 9
100 Familjen Hederstedts Cura SV EKL Meit o Tommy Andersson Meit Andersson Östra 8 10 6 10 154 2 10
84 Sinisaivos Eira KH EKL Marielle Rönnebro Marielle Rönnebro Malmfälten 10 10 5 10 150 2 11
116 Avenbokens Ocki SV EKl Bengt Nilsson Bengt Nilsson Södra 10 8 6 9 148 2 12
160 Fjällbrisens Parkas Jenny Olsson Småland-Östergötland 10 10 5 4 138 2 13
95 Ulsuddens Cicka SV EKL Anders Håkanson Anders Håkanson Södra 4 9 6 10 137 2 14
109 Rönnmorens Aya KH EKL Ulf Halvarsson Ulf Halvarsson Östra 7 8 5 10 131 2 15
77 Tupplurens Rabarber KH EKL Tom Ringholm Tom Ringholm Östra 10 10 4 10 140 3 16
137 Kornknarrens Elli KH EKL Anders Tegner Leonie van der Knaap Södra 10 10 4 10 140 3 17
136 Jazzamarkens Saga KH EKL Anders Tegner Anders Tegner Södra 8 10 4 8 130 3 18
81 JÄGARHOPPETS KARMA KH EKL Magdalena Mikael Danielsson Mikael Danielsson Västsvenska 6 10 4 10 128 3 19

 

 

Fredag

Grupp 13 EKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
84 Sinisaivos Eira Marielle Rönnebro X
86 Trollängens Traj Johan Karén X
87 Xantemi’s Glimma Elisabeth Manninger X
108 Klevportens BV Aco Ulf Halvarsson X
111 Amira Jonny Bergh X
116 Avenbokens Ocki Bengt Nilsson X
128 E´Sunds Loppan Annika Wenster X
134 Glesbygdens Alf Andreas Jansson X
141 Münsterkullens Fyra Ess Björn holgersson X
145 Busvizslans Famous Freya Eva Kits Nilsson X
129 Unni Ingemar Johansson X
160 Fjällbrisens Parkas Jenny Olsson X
Grupp 14 EKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
83 Sandlands Axxa Erik Sandell X
85 Trollängens Tova Karl-Oskar Lund X
90 Teiens Kaxa Dag Teien X
91 Lille Skovbos Emil Jim Lundkvist X
95 Ulsuddens Cicka Anders Håkanson X
113 Skogs Lexus Lisbeth WallterTjäder X
136 Jazzamarkens Saga Anders Tegner X
137 Kornknarrens Elli Leonie van der Knaap X
144 Fugleskogen`s Trinny Harald Dreng X
140 Hedängens Tingeling Inger Olofsson X
153 Claesbon´s Ronja Claes Hemberg X

Torsdag

Grupp 11 EKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
80 Jazzamarken´s Shiba Anders Svensson X
93 Stenbitens Maister Sten Rönnerling X G
101 Familjen Hederstedts Bruno Tommy Andersson X G
114 Stebas Rune Gunnar Pettersson X G
146 Carnbrings Åttioåtta Andreas Nyquist X G
150 Skrämmens A Eulalia Simon Nyström X G
Grupp 12 EKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF
102 Barraxans Berra Jim Vejby X
117 Rakka Lennart Andersson X G
122 Pimen´s Aja Claus Christensen X
125 Tvärnypets Lotta Josef Alenius X EG
126 Vargvilans Hexa Mikael Holmström X
158 Lykkeager´s I Marcello Claus Christensen X
104 Trullbrutens Nikkie Roger Malmqvist X

Onsdag

Grupp 8 EKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
77 Tupplurens Rabarber Tom Ringholm X G
78 Barraxans Bosse Peter Gyulai X
81 Jägarhoppets Karma Mikael Danielsson X G
82 Michrima Flinga Mostert Christo X
148 Choco Ingemar Johansson X
139 Skrämmens C-Sasso Inga-Lill Hermansson X
147 Prästgårdens B-Approx Ingemar Johansson X
154 Vildvinets Dex Mårten Berg X
155 fasanvingens Alma Jimmy Johansson X
156 Hedängens G-Tosca Jimmy Johansson X
Grupp 9 EKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
88 Jaga von der Wacholderheide Ulrika Gullberg X
89 Teiens Peregrin Dag Teien X
92 Gonzo Sture Lindqvist X G
94 Avenbokens Nelly Anders Håkanson X G
96 Vildfjäderns Nj Vips AnnChatrine Lindmark X
109 Rönnmorens Aya Ulf Halvarsson X G
110 Ripuddens Bailey Jonny Bergh X G
127 Sai-Ghas Epzon Jens Toft X
143 Fraggle av Mjøsgløtt Gunnar Klingwall X
Grupp 10 EKL
Nr Hundens Namn Förare Godkänd EG/EFF Spår
97 Contramarkens Hazel Carina Follstam X
98 Ripudden´s Bolt AnnaCarin Karlsson X
99 Klosterskoven´s E Exxon Per-Åke Hellström X
100 Familjen Hederstedts Cura Meit Andersson X G
105 Hedängens Nala Juha Åkerblom X
106 Pimen´s X-Tra Richard Persson X
107 Pimen´s Zeffiro Richard Persson X
112 Skogs Myra Lisbeth WallterTjäder X
120 Munsterhusets Fair Peter Ehrenheim X
151 Niemiapajan Vilja Agneta Aldor X
142 Sansas Ally Lisbeth Tjäder Walter X G