sjf_gron_mitt_norrland

sjf_gron_mitt_norrland

SCA logga

SCA logga

XL-BYGG-Fresks-cmyk

XL-BYGG-Fresks-cmyk

Imerys-logo

Imerys-logo

Jaktia logo

Jaktia logo

Funäsdalen Bild

Funäsdalen Bild

Arken Zoo logga

Arken Zoo logga

Magasinet keramik logga

Magasinet keramik logga

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Startordning fredag

Startlistor Fält Samling kl 07:00

UKL

Område Domare Hund Namn RegNR Förare
Storbäcktjärn Fredrik  Ripuddens Dio  SE54335/2017  Anna-Carin Karlsson
Storbäcktjärn Fredrik  Birdie  SE53574/2017  Richard Persson
Storbäcktjärn Fredrik  Övstebuas CRF Lihkko  SE59241/2017  Erik Sandström
Storbäcktjärn Fredrik  Sibbofjärdens Koja  SE49305/2017  Christer rönn
Storbäcktjärn Fredrik  Katholt´s Kerstin  SE55066/2017  Lena Lingheimer
Storbäcktjärn Fredrik  Familien Mögelhöjs Bessie  SE38574/2017  Tomas Jensen
Område Domare Hund Namn RegNR Förare
Anåfjället Rickard  Björlias Zolo  SE43868/2017  Tommy Lindh
Anåfjället Rickard  Övstebuas CRF Sansa  SE55720/2017  Emma Svedberg
Anåfjället Rickard  Råvatj Ipsie  SE50858/2016  Reine Ivansson
Anåfjället Rickard  Tjuvskyttens Göta  SE18033/2017  Josef Alenius
Anåfjället Rickard  Paulssons Caliber  SE42748/2017  Roger Sjølstad
Anåfjället Rickard  bøgeskoven’s bravehart  SE52315/2017 Nils Winther Griffel

EKL

Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  Gaundalsdrömmens E-Svea  SE42022/2014  Thomas Andersson
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  skrämmen D environ  SE54154/2015  martin och martin holmberg
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  Riåskräckens Sensa  SE50192/2013  Helene Andersson
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  Tjuvskyttens Chiva  SE13349/2014  Tord Stenlund
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  bøgeskoven’s michael  se52316/2017  anders due
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  Ulsuddens Cicka  SE25296/2012  anders håkansson
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  Esspes B´Joppe  SE31566/2010  Rune Raattamaa
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  Kungshällans UF Tuula  SE38450/2016  Tomas Tjärnström
Messmörtjärn Anna B/Thomas R  SEUCH SEJCH Kungshällans BS Freja  S36540/2009  Maria Tjärnström
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Mittåkläppen B-0  Ripuddens Axa  SE46831/2011  Tommy Kans
Mittåkläppen B-0  Ripuddens Baronessa  SE16755/2014  Tommy Kans
Mittåkläppen B-0  Pitkäsaaren Masur  S57130/2009  Anna Klockervold
Mittåkläppen B-0  Rönnmorens Marta  se24417/2015  Annika Bergqvist
Mittåkläppen B-0  Alphäxans Rush  SE50598/2012  Uli Wieser
Mittåkläppen B-0  Skrämmens C-Xi  SE18462/2015  Leif Sörvik
Mittåkläppen B-0  Solvallens Smilla  SE21820/2013  Kenth Gustafsson
Mittåkläppen B-0  Fraggle av Mjösglött  NO3844/09  Gunnar Klingwall
Mittåkläppen B-0  Rakka  SE18110/2011  Lennart Andersson

Startlista EKL Spår Och Vatten

Samling kl 08:00

Bruksgrenar
Start ord Hund Namn RegNR Förare
1  Teiens Peregrin  SE49172/2014  Dag Teien
2  Rönnmorens Aya  SE24419/2015  Ulf Halvarsson
3  Tjuvskyttens Boss  SE22659/2012  Catrin Henriksson
4  Hasselkrogens Vera  SE26495/2015  Anna Larsson
5  Trollängens Tova  SE22856/2012  Karl-Oskar Lund
6  Teiens Napoleon  SE30781/2011  Dag Teien

Spår sker först Vatten direkt efter genomfört moment

UKL

UKL
Startande bruksgrenar UKL Fredag
Start Ord. Hund Namn Förare
1  Meracus Midas  Anders Larsson
2  Trollängens O`Diva  Eva Björk
3  Solvallens Step  Gunnar Westberg
4  Trubadurens Mighty Mcclain  Linda Eklund
5  Tjuvskyttens Gila Nils Linde
6  Sångbergets Ättja  Anna Fors Ward
7  Sepparnas Pixla  Jan-Erik Sundberg
8  Qwirhaukens Irma  Max Olofsson
9  Glesbygdens AK Ziatto  Christer Holmberg
10  Ripuddens C-Tassa Peter de Verdier
11 Tappras Scojje Lars-Göran Nylén