sjf_gron_mitt_norrland

sjf_gron_mitt_norrland

SCA logga

SCA logga

XL-BYGG-Fresks-cmyk

XL-BYGG-Fresks-cmyk

Imerys-logo

Imerys-logo

Jaktia logo

Jaktia logo

Funäsdalen Bild

Funäsdalen Bild

Arken Zoo logga

Arken Zoo logga

Magasinet keramik logga

Magasinet keramik logga

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Ha¦êrjedalen_logga_liggande

Startordning torsdag

EKL klass
Torsdag
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Mittåkläppen B-O Kristensen  Jazzamarkens Saga  SE38331-2012  Anders Tegner
Mittåkläppen B-O Kristensen  Tvärnypets Leia  SE59315/2014  Göran Mattsson
Mittåkläppen B-O Kristensen  Ujjens Vidda  SE45617/2011  Kristina Hagström
Mittåkläppen B-O Kristensen  Kornknarrens Elli  SE24121-2011  Leonie van der Knaap
Mittåkläppen B-O Kristensen  Trubadurens T-Bone Walker  SE25090/2015  Linda Eklund
Mittåkläppen B-O Kristensen  Pimen´s X-Tra  SE52390/2011  Richard Persson
Mittåkläppen B-O Kristensen  Pimen´s Zeffiro  SE55417/2013  Richard Persson
Mittåkläppen B-O Kristensen  Ganjo’s Hirga  SE46061/2015  Kenth Gustafsson
Mittåkläppen B-O Kristensen  Tvärnypets Lotta  SE59316/2014  Josef Alenius
Torsdag
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Messmörtjärn Thomas Ripha  JÄGARHOPPETS KARMA  SE21379/2015  M. Danielsson
Messmörtjärn Thomas Ripha  Krokuttjärnens Pinks  SE59285/2011  Marie Louise Åhsell
Messmörtjärn Thomas Ripha  Tjuvskyttens Essie  SE26783/2015  Per Sundström
Messmörtjärn Thomas Ripha  tobbe vom Eichenforst  SE32393/2014  PO Björk
Messmörtjärn Thomas Ripha  Rönnmorens Aya  SE24419/2015  Ulf Halvarsson
Messmörtjärn Thomas Ripha  Ullekalvs Silma  SE57795/2011  Ulf Kleist
Messmörtjärn Thomas Ripha  Trollängens Tova  SE22856/2012  Karl-Oskar Lund
Messmörtjärn Thomas Ripha  Teiens Napoleon  SE30781/2011  Dag Teien
Messmörtjärn Thomas Ripha  Avenbokens Nelly  s26789/2008  Anders håkansson
Messmörtjärn Thomas Ripha  Lillös Simson  S43057/2009  Birger Knutsson

UKL

Torsdag
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Storbäckstjärn Fredrik  Glesbygdens AK Ziatto  SE56742/2016  Christer Holmberg
Storbäckstjärn Fredrik  Sångbergets Tura  SE29431/2017  Maria Österlind
Storbäckstjärn Fredrik  Munsterhusets Elli  SE37114/2017  Mattias Björklund
Storbäckstjärn Fredrik  Qwirhaukens Irma  SE19380/2017  Max Olofsson
Storbäckstjärn Fredrik  Alva  SE37113/2017  Mårten Berg
Storbäckstjärn Fredrik  Ujjens Citrin  SE34926/2017  Olof Vahlström
Storbäckstjärn Fredrik  Ripuddens C-Tassa  SE26636/2017  Peter de Verdier
Område Domare Hund Namn RegNR Förare Resultat
Anåfjället Rickard  Tjuvskyttens G-Lycka  SE18032/2017  Tord Stenlund
Anåfjället Rickard  Berta  SE30291/2017  Stefan Nygren
Anåfjället Rickard  Ripuddens Dixi  SE54328/2017  Tommy Kans
Anåfjället Rickard  Sångbergets Kahru  SE 29425/2017  Viveka Grahn
Anåfjället Rickard  Sångbergets Ättja  SE29435/2017  Anna Fors Ward
Anåfjället Rickard  Huntingbrownes Holly Browne  SE29213/2017  Mats Johansson
Anåfjället Rickard  Sepparnas Pixla  SE 21771/2017  Jan-erik Sundberg